ارز دیجیتال سامسونگ

امواج پر تلاطم تغییرات، به قدری در زندگی بشر به سرعت اتفاق می افتد که اگر کسی با این موج همراهی نکند، بدون شک عقب مانده و درجا می زند. تا همین 10 سال پیش هیچ کس فکرش را هم نمی گرد که بلاک چین و ارزهای دیجیتال، کم کم وارد گود تجارت و سیستم های پولی و مالی دنیا شوند. اما امروزه می بینیم که انسان ها پا را فراتر از آن هم گذاشته اند. با این که حوزه ی بلاک چین و ارزهای دیجیتال بسیار نوپا و جدید می باشد، اما انسان ها در پی ساختن دنیای جدیدی به نام متاورس در این حوزه هستند.

حالا شرکت سامسونگ که یک غول تکنولوژی در بازار عرصه ی گوشی و تبلت است، رسما اعلام کرده که قصد دارد یک ارز دیجیتال به نام این شرکت، وارد بازار ارزهای دیجیتال کند. این خبر مثل بمب، اخبار دنیا را گرفت و تمام خبرگزاری های دنیا آن را پوشش دادند.

اگر از دنیای ارزهای دیجیتال و اقدام جدید شرکت سامسونگ، هنوز چیزی نمی دانید و سوالات زیادی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، حتما تا انتها همراه ما باشید. ما قصد داریم چند سوال مطرح کرده و به آن پاسخ دهیم تا ابهامات پیش آمده برای شما نیز از بین برود.

سوالاتی که مطرح کرده و به آن پاسخ داده ایم، شامل موارد زیر هستند:

1.     سامسونگ کوین چیست؟

2.     کیف پول ارز دیجیتال سامسونگ در گلکسی S10

3.     تاریخ عرضه ی سامسونگ کوین

سامسونگ کوین چیست؟

ارزهای دیجیتال، دنیای بسیار وسیعی دارند و تعداد آن ها روز به روز زیادتر می شود. در ابتدا فقط یک ارز دیجیتال به نام بیت کوین وجود داشت اما اگر امروزه نگاهی به صرافی های خارجی و حتی برخی از صرافی های ارز دیجیتال داخلی بیندازید، می بینید که تعداد بسیار زیادی از این ارزها در صرافی ها لیست شده اند. برخی از غول های تجاری دنیا و حتی برخی از اشخاص نیز، اقدام به عرضه ی ارز دیجیتال خاص خود کرده اند. برای مثال، ایلان ماسک این اقدام را برای خود انجام داد و ارز اختصاصی برای خود ایجاد کرد.

غول بزرگ تکنولوژی، شرکت سامسونگ هم از این قافله عقب نمانده است. شرکت سامسونگ تصمیم به ایجاد ارز دیجیتال با نام و برند خود کرده است. این شرکت رسما اعلام کرده است که به زودی، سامسونگ کوین که ارز اختصاصی شرکت سامسونگ است را روانه ی بازار بلاک چین می کند.

تقریبا 3 سال پیش در سال 2019 بود که شرکت سامسونگ اعلام کرد:کس استور که یکی از توسعه دهنده های این شرکت می باشد، از ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و کلایتن که یک ارز مربوط به شرکت KAKAO، پشتیبانی می کند.

شرکت سامسونگ با برنامه ریزی دقیق و هدف های از پیش تعیین شده، قدم به قدم با این تکنولوژی پیش آمده و روز به روز در این راه موفق تر از گذشته عمل می کند.

کیف پول ارزهای دیجیتال که به صورت سخت افزاری و نرم افزاری هستند هم توسط این شرکت ارائه شده اند. شرکت سامسونگ با این اقدام، می تواند از رقبای بزرگ خود در حوزه ی تکنولوژی، فاصله ی زیادی بگیرد.

تا همین چند سال پیش، مدیران سامسونگ و بنیان گذار این شرکت به خاطر سرمایه گذاری پول های این کمپانی در کشورهای دیگر به صورت بیت کوین، مورد محاکمه و تعقیب دولت قرار می گرفتند. اما رفته رفته این تفکر در دنیا جا افتاد که ارزهای دیجیتال می توانند به جای تهدید، یک فرصت بی نظیر باشند. شرکت سامسونگ نیز با ارائه ی ارز دیجیتال سامسونگ یا همان سامسونگ کوین، توانست وارد این دنیای بزرگ شود تا بتواند معاملات راحت تری را تجربه کند.

بیت کوین تا سال 2017، به عنوان ارز دیجیتال ارائه می شد و در دسترس عموم مردم دنیا قرار داشت. کمتر کسی وجود داشت که علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه باشد. اما از سال 2017 به بعد، به دلیل افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین، به نظر بسیاری از سرمایه داران و سرمایه گذاران را به خود جلب کرد. حتی در کشور ایران هم، بازار این ارز بسیار داغ شد.

حالا شرکت سامسونگ با توجه به این که میزان کمی از بیت کوین های استخراج نشده باقی مانده است، درصدد یافتن یک جایگاه خوب در بین سایر ارزهای دیجیتال است. شاید روزی، سامسونگ کوین هم ارزش بیت کوین امروزی را بدست بیاورد. البته این روزها بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال در کانال سقوط ارزش قرار گرفته اند اما تجربه ثابت کرده است که باز هم روند صعودی در پیش خواهند گرفت.

کیف پول ارز دیجیتال سامسونگ در گلکسی S10

شرکت بین المللی سامسونگ، عرضه کننده ی موبایل، تبلت و لپ تاپ و هر آنچه که مربوط به تکنولوژی است، می باشد. طبیعی است که روز به روز تولیدات خود را طبق تغییرات جهانی تکنولوژی پیش ارائه کند.

کیف پول ارز دیجیتال، یکی از همین تولیدات شرکت سامسونگ است. شرکت سامسونگ در فوریه ی سال 2019  از گوشی گلکسی S10 رونمایی کرد. این اسمارت فون چیزی کم نداشت و بسیار به روز بود. اما در کمال ناباوری، شرکت سامسونگ، در کنار این گوشی، یک کیف پول سخت افزاری برای ارزهای دیجیتال ارائه کرد که روی گوشی بود.

شرکت سامسونگ، با این اقدام توانست کاری کند که اکثر مردم دنیا با خرید این گوشی بتوانند ارزهای دیجیتال خود را به صورت COLD WALLET در این کیف پول ذخیره کنند. همچنین با این اقدام توانست کاری کند که مردم دنیا با ارزهای دیجیتال و دنیای بلاک چین بیشتر آشنا شوند. حتی افرادی که تا به حالاسمی ار بیت کوین و ارز دیجیتال نشنیده بودند، ترغیب شدند که در این مورد بیشتر بدانند و به خیل عظیم سرمایه گذاران در این دنیا بپیوندند.

پرداخت های موبایلی، یکی از پرطرفدارترین نوع پرداخت در دنیا بود که با ورود ارزهای دیجیتال در این حوزه، باید شاهد اتفاقات بسیار بیشتری باشیم. یکی از همین اتفاقات، سامسونگ کوین است که در بالا به معرفی آن پرداخته شد.

عرضه ی کیف پول توسط سامسونگ، اتفاق کمی نخواهد بود. زیرا هر بار که تولید جدیدی به اسمارت فون ها و سایر محصولات سامسونگ اضافه می شود، باید شاهد این باشیم که کیف پول های ارز دیجیتال و نوآوری های دیگر، روی این محصولات عرضه شود.

این اقدام سامسونگ می تواند ضررهای زیادی به غول های تولید کیف پول ارز دیجیتال مانند ترزور و یا لجر بزند. زیرا این دو شرکت تا به امروز، سودهای کلانی از تولید کیف پول ارز دیجیتال به جیب می زدند. حتی زمانی که هنوز تکنولوژی GPS روی گوشی ها وجود نداشت، شرکت های تولید کننده ی این دستگاه، بسیار سود آور بودند اما با گذاشته شدن آن روی گوشی های تلفن همراه، سود آوری و فروش این شرکت ها پایین آمد.

نصب کیف پول به صورت سخت افزاری، روی محصولات سامسونگ، همچنان هم ادامه دارد. این شرکت مدعی است که نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول سامسونگ، بسیار امن تر از سایر کیف پول های سخت افزاری یا نرم افزاری است.

کیف های پول های ارز دیجیتال، به دو صورت وجود دارند. یا به صورت HOT WALLET هستند و یا به صورت  COLD WALLET .

کیف پول ارز دیجیتال هات ولت، به خاطر اتصال به اینترنت می تواند مورد سرقت هکرها قرار بگیرد. اما کیف پول های کولد والت به خاطر آفلاین بودن، امنیت بیشتری دارند.

کیف پول های عرضه شده توسط شرکت سامسونگ، از نوع کولد هستند و امنیت بالایی دارند. در حال حاضر شرکت سامسونگ روی کیف پول های شرکت لجر Ledger و کیف پول های هوشمند zengo سرمایه گذاری کرده است. این اقدام شرکت سامسونگ، علاوه بر همکاری پربازده، می تواند نام شرکت سامسونگ در حوزه ی بلاک چین را بیشتر و بهتر معرفی کند.

تاریخ عرضه ی سامسونگ کوین

ارز دیجیتال سامسونگ، اتفاق بزرگی در دنیای بلاک چین خواهد بود. این شرکت در ابتدا با نوشتن چند مقاله و مطلب در صفحات اجتماعی و وبسایت خود، از دنیای بلاک چین صحبت کرد و خیلی نا محسوس در این بازار ورود کرد. تا جایی که بعد از قرار دادن کیف پول روی محصول خود، خبر آن را یکباره اعلام کرد و این خبر، مثل بمب در دنیای تکنولوژی صدا کرد.

در حال حاضر، ارز دیجیتال سامسونگ شامل شبکه ی اصلی بلاک چین مبتنی بر اتریوم به همراه دارایی جدید این شرکت به نام SAMSUNG COIN است.

خبرهای غیر رسمی عرضه ی این بلک چین، در سال 2019 پخش شد. فروشگاه های فروش محصولات سامسونگ و به ویژه اسمارت فون ها، ارزهای دیجیتال را به عنوان بهای خرید محصولات می پذیرفتند و همچنان نیز این اتفاق در حال انجام است.

حالا با گذشت حدود 3 سال از پخش خبر غیر رسمی ورود سامسونگ کوین به دنیای ارز دیجیتال، این شرکت تصمیم دارد تا با بانک مرکزی کره ی جنوبی در تولید و ارائه ی ارز دیجیتال، همکاری گسترده ای داشته باشد. فعلا شرکت سامسونگ می خواهد توکن خصوصی خود را ارائه کند. اما اگر با بانک مرکزی کره ی جنوبی به توافقات موثری دست پیدا کند، حتما آن را به صورت عمومی ارائه خواهد کرد.

و کلام آخر

شرکت سامسونگ با اقداماتی که از سال 2019 در حوزه ی بلاک چین کرد، تا امروز توانسته است تعداد بسیار بالایی از محصولات خود را در این حوزه به فروش برساند. علاوه بر این، سرمایه گذاری چیزی بالغ بر 7 میلیون دلار در شرکت های تولید کننده ی کیف پول ارز دیجیتال، شوخی نیست و می تواند سود بسیار زیادی عاید این شرکت کند.