خیلی از شما عزیزان به فوتبال و دنیای آن علاقه‌مند هستید. مخصوصاً اینکه در ایران همیشه بر سر دو تیم پرسپولیس و استقلال جنگ و جدال وجود دارد. امروز یک خبر خوب برای کسانی طرفدار پرسپولیس هستند داریم. در این مقاله ما قصد داریم تا زندگینامه یکی از فوتبالیست‌های پرسپولیسی را موردبررسی قرار دهیم.

همراه ما باشید.

زندگینامه سعید صادقی

سعید صادقی در بیست و سوم اردیبهشت‌ماه سال 1373، در شهر ساری استان مازندران به دنیا آمد. از خردسالی به فوتبال علاقه داشت و این علاقه خود را در سن 23 سالگی بسیار جدی گرفت و به تیم خوب کشورمان پیکان رفت. پای تخصصی سعید راست بوده و پستی که در آن بازی می‌کند هافبک است.

البته باید گفت که اولین تیمی که سعید صادقی در آن بازی کرد “تیم شهید متولی ساری” بود که زیر نظر حمید نظاطی بود. صادقی زیر نظر 3 مربی با نام‌های: جعفر فلاح، عزیز تقی‌زاده و رضا تقوی کار کرد و این 3 مربی نقش بسیار مهمی برای اینکه موفق شود ایفا کردند.

اما او با جسارت و پشت‌کاری که داشت توانست با بازی‌های بسیار عالی و موفق خود در تیم صنعت ساری آنقدر پیشرفت کند حتی با همان سن و سال کمی که داشت توانست خیلی زودتر ازآنچه فکرش را می‌کند از تیم‌های بزرگ پیشنهاد داشته باشد و وارد آن‌ها شود.

بعد از تیم پیکان به تیم گل‌گهر سیرجان رفت و در پست مهاجم برای تیم گل‌گهر بازی کرد. سعید صادقی با داشتن قد 180 سانتی‌متر علاقه خاصی به عدد 21 دارد و پیراهن او شماره 21 است. او علاوه بر توانمندی در بازی خود بسیار باهوش و خوش تکنیک است. قدرت او در شوتزنی و بالا بودن سرعت او و همچنین مهارتی که در فرستادن پاس‌های عمقی دارد واقعاً مثال‌زدنی است.

به گفته خود سعید صادقی که می‌گوید من در سن 18 سالگی به سربازی رفتم و در سن بیست‌سالگی خدمتم تمام شد وارد مس کرمان شدم. قبل از بازی در تیم نیروی زمینی ارتش در تیم صبای قم آقای گل‌محمدی مربی من بود.

زندگی حرفه‌ای سعید صادقی

فوتبال حرفه‌ای سعید صادقی

همان‌طور که گفتیم سعید صادقی از کودکی علاقه بسیار زیادی به فوتبال داشت. زندگی حرفه‌ای فوتبال او از همان کودکی با رفتن به آکادمی صنعت ساری شروع کرد. بعدازآن هم در سال 1391 زمانی که 18 سال بیشتر نداشت، به تیم صبای قم پیوست.

اما به خاطر اینکه فرصت خوبی در طی این زمان برای پیش نیامد بعد از یک سال از تیم صبای قم جدا گشت. همچنین در سال 92، زمانی که 19 سال داشت، برای انجام خدمت مقدس سربازی، 2 سال در تیم نیرو زمینی ارتش بازی کرد و خدمت سربازی خود را این‌گونه به اتمام رساند.

سعید صادقی در سال 94 بود که به تیم “مس کرمان” رفت و برای آن‌ها توپ می‌زد. البته رفتن او به مس کرمان خیلی هم طول نکشید. درست بعد از یک سال از مس کرمان رفت و وارد تیم “خونه به خونه” که برای بابل بود پیوست. همچنین در تیم خونه به خونه بابل هم یک سال بازی کرد و تا سال 96 در این تیم مشغول به توپ‌زنی بود.

تیم پیکان و شهر خودرو

سعید صادقی زمانی که 23 سال سن داشت به تیم پیکان پیوست. اما درست بعد از طی شدن نیم‌فصل از تیم پیکان رفت و وارد تیم شهر خودرو شد. شاید بیشترین زمانی که سعید صادقی تا سن 23 سالگی در یک تیم ماند و بازی کرد، همین تیم شهر خودرو مشهد بوده است. به دلیل اینکه تا سال 99 در این تیم ماند و بازی کرد.

سعید صادقی با حضور خود در تیم شهر خودرو در سال‌های 98-97 ، این تیم رتبه چهارم را در لیگ برتر ایران به دست آورد. همچنین با همین تیم در لیگ قهرمانی آسیا حضور پیدا کرد. همچنین از سال 96 تا 99 که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد تعداد 64 تا بازی برای این تیم انجام داد که درمجموع 7 گل برای تیم شهر خودرو مشهد زد.

در مقابل تیم ذوب‌آهن کولاک کرد و لقب تکنیکی‌ترین و فنی‌ترین بازیکن لیگ 21 را به خود اختصاص داد.

وارد شدن به تیم قلعه‌نوعی

صادقی در سن 26 سالگی در سال 99 با تیم گل‌گهر سیرجان قراردادی یک ساله بست و وارد این تیم شد. همچنین او توانست لیاقت‌ها و استعدادهای خود را در این تیم به نمایش بگذارد و بسیار بر سر زبان‌ها بیافتد. حتی زمانی که تیم استقلال تهران در سال 1400 به او پیشنهاد داد، اما او ترجیح داد که برای همین گل‌گهر توپ بزند و قرارداد خود را به مدت دو سال تمدید کرد.

در لیگ بیست و یکم سعید صادقی با 11 پاس گل و 7 گل، لقب بهترین پاسور لیگ بیست و یکم ایران انتخاب شد. همچنین در 58 بازی که برای تیم ‌گل‌گهر انجام داد موفق شد تا 12 گل برای این تیم به ثمر برساند.

اهمیت پول از نظر سعید صادقی

به گفته خود سعید صادقی: من پول خیلی زیادی برای بودن در لیگ یک نگرفتم، حتی تیم شهر خودرو مشهد هم فقط همان نیم‌فصل اول از شرایط خوبی برخوردار بود. زمانی هم که وارد تیم گل‌گهر شدم بیشتر به خاطر وجود آقای قلعه‌نویی بود و بیشتر دوست داشتم خودم رو به چالش بکشم و تجربه جدیدی کسب کنم.

بیش‌ازحد خوشحال بودم که کنار آقای قلعه‌نویی دارم یک چالش و تجربه جدید رو کسب می‌کنم. ای کاش این سعادت زودتر نصیبم می‌شد. مسئله مالی و پول برام مهم بود ولی اینکه همه‌چیز پول باشد نه. چیزی که خیلی بیشتر مهم بود وجود آرامش و روان آرام در این باشگاه بود و اینکه تمام بچه‌ها با هم دوست بودیم، نه‌فقط هم‌تیمی.

سعید صادقی در تیم‌های بزرگ

خانواده و پیشرفت

همان‌طور که می‌دانید خانواده نقش بسیار حیاتی در پیشرفت فرزندان دارد، به‌خصوص ورزشکار. به گفته خود سعید صادقی، خانواده او همیشه مشوق او بودند و همیشه او را حمایت کردند. همچنین از دو برادر خود یاد می‌کند که در این راه سخت بسیار به او کمک کردند و از الطاف آن‌ها نیز همیشه سپاسگزار بوده است.

لقب مهندس

سعید صادقی زمانی که در تیم گل‌گهر بود می‌گفت:

من قصد ندارم تمرکزم را برای رقابت بر سر پاس گل و گل با محسن آذرباد و سایر بازیکنان رقابت کنم. تمامی دغدغه من الان این است که اول تیم گل‌گهر 3 امتیاز خود را کسب کند. گذشته از این فوتبال یک ورزش دسته‌جمعی و تیمی است. پس اول باید مصلحت تیم در نظر گرفته شود و بعد عناوین و مصلحت فردی. همچنین این لقب مهندس را هم ک به بنده دادند نظر لطف مردم عزیز و هواداران است.

ازدواج سعید صادقی

سعید صادقی در مصاحبه با اخبار ورزشی گفته است که تا به امروز مجرد بوده و ازدواج نکرده است. نظر او در مورد ازدواج خودش این است: من فردی مجرد هستم و شرایط زندگی و سبک زندگی من با بازیکنانی که متأهل هستند بسیار متفاوت است. همچنان سرپرست من پدرم است و ازلحاظ مالی خدا رو شکر مشکلی ندارم.

حضور سعید صادقی در پرسپولیس

سعید صادقی زمانی که در تیم گل‌گهر سیرجان بود پیشنهادهایی از تیم استقلال تهران داشت و صادقی ترجیح داد که در گل‌گهر بماند و این خبر از طریق اخبار منتشر شد. دلیل اینکه تصمیم گرفت در گل‌گهر بماند و به پیشنهاد استقلال جواب منفی بدهد را بهتر است از زبان خودش بشنویم:

افتخار بسیار بزرگی است که از تیم بزرگی مانند استقلال پیشنهاد داشته باشی، همچنین از کادر فنی تیم استقلال بسیار تشکر می‌کنم. اما من بعد از شنیدن این پیشنهاد تمام موارد را موردبررسی قرار دادم و همه جوانب را در نظر گرفتم که درنهایت تصمیم گرفتم در گل‌گهر بمانم.

فصلی که من با گل‌گهر پشت سر گذاشتم بسیار عالی بود و میل باطنی و شخصی خودم این بود که باز هم با آقای قلعه‌نویی همکاری داشته باشم و نظرم هم این هست که تصمیم خوبی گرفتم.

سعید قلیچ اظهارات بسیار جالبی در مورد سعید صادقی بیان داشته است. او می‌گفت: سعید صادقی از خدایش هم باشد که بخواهد به پرسپولیس بیاید! تیم پرسپولیس یک جایگاه برای بازیکنان بسیار بزرگ است. اگر بازیکنی که سابقه بازی ملی ندارد بخواهد بیاید به پرسپولیس و کلاس بگذارد، نیاید بهتر است.

تا آنجایی که من اطلاع دارم این شخص تا چند سال پیش هیچ اسمی از اون در فوتبال ما نبوده و خیلی از فوتبالیست شدن اون نمی‌گذره. اگر غرور دارد، پس کسانی که بالای 15 سال است در لیگ برتر بازی می‌کنند آن‌ها باید چه بگویند؟! یا آن‌هایی که از 19 سالگی در تیم ملی بازی کرده‌اند چه باید بگویند؟!

در سن 28 سالگی زدن این مدل حرف‌ها خوب نیست و تمامی این اعداد و ارقام به درد برنامه کودک و برنامه کارتونی فوتبالیست‌ها می‌خورد. اینجا جای سلاطین است، پرسپولیس.

فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران در سال 1402-1401 در چهارم تیرماه 1401 با بستن قرارداد به پرسپولیس پیوست و لقب شاه‌ماهی نقل و انتقالات این فصل را به خود اختصاص داد.

سعید صادقی در پرسپولیس

سعید صادقی استقلالی است یا پرسپولیسی؟

سعید صادقی ستاره ملی‌پوش کشورمان پرسپولیسی دو آتیشه است و تمامی دوستان نزدیک و دور او و حتی اطرافیان او و بازیکنان تیم ملی هم این موضوع را می‌دانند.