لینک‌سازی: ریسک را کاهش دهید و پاداش را به حداکثر برسانید

در هنر لینک‌سازی مسلط شوید. باید‌ها و نباید‌های تاکتیک‎های تدوین لینک را بیاموزید تا رتبه‌بندی سایت‌تان را در معرض خطر قرار ندهید.

استفاده از لینک‌سازی به عنوان بخشی از استراتژی سئو مانند تاس ریختن است؛ یعنی نتیجه‌اش همان‌قدر تصادفی و غیرقابل‌پیش‌بینی است.

به قطع یقین می‌توان گفت لینک‌ها برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر و افزایش احتمال دیده شدن در نتایج جست‌و‌جو ابزاری با‌ارزش هستند. اگرچه، با گذر زمان و افزایش رویکرد‌هایی که گوگل آن‌ها را اسپم تلقی می‌کند، خطرات لینک‌سازی نیز افزایش می‌یابد.

اگرچه لینک‌سازی همچنان یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در رتبه‌بندی اکثر موتور‌های جست‌و‌جو است، افراد زیادی هستند که با استفاده از تاکتیک‌های کلاه‌سیاه و رویکرد‌های بد، استراتژی‌های لینک‌سازی را بدنام کرده‌اند – با یک اشتباه کوچک، ممکن است در مسیر نادرست این تاکتیک سئو قرار بگیرید.

بنابراین، چگونه می‌توان از دام‌های رایج لینک‌سازی اجتناب کرد؟

چگونه می‌توانید از خطرات مربوط به تاکتیک‌های لینک‌سازی قدیمی و ارائه‌دهندگان خدمات مشکوک در این زمینه دوری کنید؟

در کتاب الکترونیکی جدیدمان تحت عنوان «جنبه تاریک لینک‌سازی(The Dark Side of Link Building»، لورن بیکر (Loren Baker) شما را با تاکتیک‌های کلاه سیاه و کلاه طوسی آشنا کرده و به نشانه‌هایی که باید به آن‌ها توجه کنید و راه‌هایی که ممکن است این تاکتیک‌ها برایتان خطرناک باشد، اشاره می‌کند.

جنبه تاریک/منفی لینک‌سازی

«جنبه تاریک» لینک‌سازی دقیقا چیست؟ برای سایت‌هایی که از تاکتیک‌های اسپم‌محور لینک‌سازی در استراتژی‌های سئوی خود استفاده می‌کنند، چه اتفاقی می‌افتد؟

بیکر می‌نویسد: “چیزی که باید در مورد تاکتیک‌های کلاه‌‌سیاه بدانید این است که در برخی موارد بسیار خوب عمل می‌کنند. اما به طور ناگهانی، دیگر جوابگو نخواهند بود و هنگامی که این تاکتیک‌ها دیگر کار نکنند، از درون منفجر خواهند شد. وقتی این اتفاق می‌افتد، به احتمال زیاد باید تلاش و زمان زیادی را برای جبران خسارت ناشی از آن صرف کنید.”

اگر مواظب نباشید، وب‌سایت شما ممکن است برای همیشه (یا تا زمانی که پروفایل بک‌لینک‌تان را درست کنید و موقعیت سالم و خوب‌تان را بازیابی کنید) به نقاط دور‌دستی در نتایج جست‌و‌جوی گوگل تبعید شود.

معمولا نادر است که گوگل شما را به صورت دستی جریمه کند، اما این مورد تنها چیزی نیست که در صورت استفاده از تاکتیک‌های نامناسب لینک‌سازی باید نگران آن باشید.

در نهایت می‌توان گفت که این اشتباهات ممکن است بسیار هزینه‌بر باشند و این کاملا این احتمال وجود دارد که سرمایه‌تان را برای لینک‌هایی که بازدهی ندارند یا در آینده بازدهی‌شان را از دست می‌دهند، هدر بدهید.

در این آموزش، بیکر در مورد جنبه مثبت لینک‌سازی نیز صحبت می‌کند و در مورد اینکه چگونه می‌توان از این تاکتیک‌ها در راستای بهبود دیده‌شدن در نتایج جست‌و‌جو، شناخته شدن برند و افزایش اعتبار استفاده کرد، راهکار ارائه می‌دهد.

جنبه روشن/مثبت لینک‌سازی

این تاکتیک‌ها در صورتی که محتاطانه لینک‌‍سازی کنید می‌تواند برایتان مفید واقع شود.

خبر خوب این است که شما می‌توانید به صورت ایمن لینک‌سازی را انجام دهید؛ به گونه ای که رتبه‌بندی و کیفیت دیده‌شدن‌تان در نتایج جست‌و‌جو در معرض خطر و آسیب قرار نگیرد.

اگر می‌خواهید همه نکات لینک‌سازی موفق در فضای سرچ امروزی را بیاموزید، این کتاب الکترونیکی تمام چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت.

درون این کتاب الکترونیکی، نکات زیر را یاد می گیرید:

  • منابع و راهنما‌های مفید برای هرکدام از تاکتیک‌های لینک‌سازی.
  • بهترین روشها و رویکرد‌های لینک‌سازی.
  • چگونه ارائه‌دهندگان خدمات لینک‌سازی‌تان را بررسی کنید.
  • چگونه جلوی تاکتیک‌های لینک‌سازی بد را بگیرید و از آن‌ها اجتناب کنید.

این راهنمای جیبی مملو از منابع مفید، تحقیقات پشتیبانی‌کننده و نکات و پیشنهادات برای بهبود استراتژی لینک‌سازی‌تان است.

همین حالا دانلود کنید و شروع به خواندن کنید.